Про проєкт

Ресурс є пілотним продуктом навчального проєкту Museum Digital Lab який здійснювався з грудня 2018-го до листопада 2019 року Українським центром розвитку музейної справи спільно із Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Естонським військовим музеєм — Музеєм генерала Лайдонера.

Головною метою реалізації проєкту й зокрема створення цього ресурсу було навчитись працювати з музейними даними відповідно до сучасних європейських підходів та стандартів, дослідити принципи та можливості автоматизованої обробки спеціалізованих метаданих, на практиці оволодіти методами інтеграції розрізнених масивів даних, створених різними інституціями пам’яті.

Для цього разом із українськими та естонськими партнерами ми пройшли шлях від концептуального моделювання до пілотної реалізації спільного цифрового ресурсу, побудованого на актуальних стандартах роботи з музейними даними (Linked Open Data, CIDOC CRM, LIDO тощо).

Як результат уперше в Україні створено цифровий ресурс, який здатен об’єднати масиви даних різних музеїв на базі семантичної моделі CIDOC CRM та забезпечити їх представлення через стандартизовані програмні інтерфейси, зокрема, точку доступу SPARQL. Стек технологій та програмний код, на якому працює ресурс, забезпечує автоматизовану трансформацію даних відповідно до наявних нині європейських стандартів, імпорт та експорт даних у машиночитних форматах.

Досвід отриманий завдяки практичній роботі над цим ресурсом представлений у збірці методичних матеріалів «Цифра в музеї. Linked Data», а також покладений в основу підготовки тематичної тренінгової програми ProMuseum Українського центру розвитку музейної справи.

Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу (в межах програми Culture Bridges).

Контактна інформація:
mail@promuseum.org

ProMuseum
UCMD
CultureBrudges
прямуємо разом